Jak walczyć z zakolami?

Mężczyzna

28-07-2022

Wiele mężczyzn ma problem z dużymi lub małymi zakolami. Sposób na poradzenie sobie z tym problemem jest kilka. Dużo zależy od tego, jak szybko zareagujesz na wypadanie włosów oraz jakie możliwości masz, by sobie z nimi radzić. Część zabiegów jest bardzo prosta, a część nie, a ich działanie zależy od indywidualnych uwarunkowań.

Jak walczyć z zakolami?

Z zakolami można walczyć na kilka sposobów m.in. farmakologicznie, poprzez stosowanie konkretnych kosmetyków, modyfikując dietę, decydując się na tatuaż czy na perukę, ewentualnie poprzez przeszczep włosów.

Leczenie farmakologiczne może okazać się bardzo skuteczne, zwłaszcza gdy wypadanie włosów jest związane z chorobą, w tym z chorobami skóry. Wówczas odpowiednie badania pozwolą dobrać właściwe leki i zminimalizować problem lub nawet wyeliminować go całkiem.

Tu warto zwrócić uwagę na laserową terapię, która jest w stanie stymulować odrost włosów i  tworzenie nowych włosów, a przede wszystkim zatrzymać proces wypadania włosów. Dedykowane lasery przenikają głęboko do skóry, umożliwiając jej regenerację i tworzenie więcej mieszków włosowych. Zabieg jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, jednak nie każdy może sobie na niego pozwolić.

Inna opcją jest mezoterapia polegająca na wstrzykiwaniu odmownych substancji w skórę głowy. Dobierane są przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta chcącego poddać się tej kuracji.

Istnieje także możliwość wykonaniu przeszczepu włosów. Zabieg ten polega na pobraniu z jednego miejsca pasm i przeszczepieniu ich w inne. Jest to terapia uważana za jedną z najbardziej skutecznych.

 Jak walczyć z zakolami?

Modyfikacja diety również jest ze sposobów na radzenie sobie z zakolami. W przypadku osób cierpiących na problemy zdrowotne warto na początku przyjąć zrównoważony i zdrowy schemat diety, zwiększyć aktywność fizyczna, pracować nad zmniejszeniem zmniejszenie nadmiernego stresu i regularnym relaksem. Podczas zmiany diety warto zadbać również o odpowiednią suplementację wspomagającą porost włosów.

Na zakola mogą pomóc także dobrze dobrane kosmetyki. W tym celu zalecamy skonsultować się z dermatologiem i razem z nim dobrać właściwy szampon oraz odżywki czy serum do swoich włosów. Stosowanie niewłaściwych produktów może prowadzić do nadmiernego wypadania, podobnie jak niewłaściwa ich pielęgnacja.

Podsumowanie możliwości na walkę z zakolami

Sposobów na walkę z zakolami jest wiele, a wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Nie bez znaczenie jest także czas reakcji, ponieważ im wcześniej zacznie się diagnozowanie powodów wypadania włosów tym lepsze będą efekty zatrzymania tego procesu czy też powtórnego ich zagęszczenia.

 

Podobne artykuły