Tuning profesjonalny w samochodach sportowych

Motoryzacja

27-05-2023

Tuning w samochodach jest często wykonywany na życzenie klienta. W takiej sytuacji niezbędne jest zwrócenie się do profesjonalistów. Trzeba zrobić to po prostu z głową, nie powinna kusić niska cena, czy obietnica szybkiej realizacji zlecenia. Warto ponadto zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie metody tuningowania aut są legalne.

Na co zwrócić uwagę?

Powyższe nie jest wskazaniem do ostudzenia zapału wszystkich zainteresowanych wykonaniem tuningu w samochodzie. Nie można między innymi stosować wtrysku podtlenku azotu, który miałby być wykorzystany na drogach publicznych. Poza tym felgi nie mogą wystawać poza obrys karoserii. Natomiast auto nie może generować hałasu powyżej 93dB w zapłonie iskrowym. W zapłonie samoczynnym norma jest trochę wyższa i wynosi 96 dB. Trzeba zapoznać się więc ze zmianami właściwości jezdnych kwalifikujących się do przeprowadzenia.

Tuning profesjonalny w samochodach sportowych

Style tuningu optycznego

Decydując się na tuning optyczny dość łatwo popaść w przesadę. Najlepszym rozwiązaniem jest zachowanie jednego, określonego na początku stylu modyfikowania. Sposoby są odpowiednio dopasowane do konkretnych modeli, ale mimo tego nie ma identycznych wariantów modyfikacji. Wśród stylów tuningu optycznego znajduje się California, Cult, German i Styl francuski. W pierwszym wariancie stawia się na pastelowe kolory nadwozia i stalowe felgi. Styl Cult nawiązuje natomiast do motoryzacji z lat 60. i 70., co objawia się między innymi obniżeniem zawieszenia. W stylu francuskim dominują modyfikacje poszczególnych podzespołów, między innymi zakładanie dużych spoilerów, czy poszerzanie błotników.

Zachowanie zdrowego rozsądku

W każdej sytuacji konieczne jest zachowanie zdrowego rozsądku. Aby tuning był maksymalnie skuteczny niezbędne jest znalezienie ciekawego projektu, a następnie przystosowanie auta do jego szablonu. Dlatego bardzo istotny jest dobry i skuteczny plan, głównie w kontekście stylu, do którego się dąży. Ważnym aspektem jest również dopasowanie stylu tuningu do posiadanego pojazdu. Całość nie może wyglądać śmiesznie, ale z należytą powagą.

Podobne artykuły