Jak używać wody po goleniu?

Mężczyzna

04-07-2022

Woda po goleniu to podobny do perfum męskich płyn, który jest często sprzedawany jako środek antyseptyczny i perfumy w jednym. Używany głównie ze względu na swoje właściwości przez mężczyzn regularnie golących brodę.

Co to jest woda po goleniu?

Woda po goleniu to typowi i popularny męski kosmetyk, którego głównym zadaniem jest dezynfekcja skóry po usunięciu zarostu. Zawiera w składzie od 30% do 70% alkoholu i działa odkażająco. Płyny po goleniu często zawierają również typowo męskie olejki eteryczne, które sprawiają, że skóra ładnie pachnie przez cały dzień. Te wysokiej jakości kosmetyki mają w składzie również substancje o szerszym działaniu m.in. nawilżającym, regenerującym i przeciwzapalnym jak np. aloes i kwas pantotenowy.

Jak używać wody po goleniu?

Cześć mężczyzn zastanawia się, jak poprawnie używać wody po goleniu do pielęgnacji skóry. Czynność ta jest bardzo prosta ponieważ wystarczy nałożyć ją bezpośrednio na cerę twarzy po całkowitym usunięciu zarostu. Aby zadziała właściwie nie ma potrzeby używać dużych ilości, wystarczy kilka kropel. W ten sposób zapach nie będzie intensywny.

Najlepiej najpierw nanieść niewielką ilość wody na dłonie wylewając trochę z butelki lub z wykorzystaniem atomizera, który jest na niej zamontowany. Następnie po roztarciu na dłoniach wklepuje się wodę w skórę a nie wciera. Dodatkowe naniesie niewielkiej ilości za uszami pozwoli zapachowi utrzymać się dłużej na skórze.

Pamiętaj, że nadmierne używanie wody po goleniu nie pomoże w odkażaniu skóry, a za to spowoduje intensyfikacje zapachu. To nie jest dobra praktyka, która powoduje efekt od zamierzonego. Z tego powodu należy dobrze przemyśleć zapach wody i nie mieszać jej już z intensywnymi perfumami. Jeżeli chcesz używać męskich perfum, zrezygnuj z używania zapachowej wody po goleniu.  

 Jak używać wody po goleniu?

Podsumowanie

Niezależnie od tego, jak często stosujesz wodę po goleniu, jej wybór to sprawa bardzo osobista. Zapach powinien odpowiadać twoim preferencjom, ponieważ dzięki temu będziesz czuć się dobrze po użyciu. Skład natomiast będzie natomiast pływa na twoja skórę warto dlatego postawić na produkty wysokiej jakości. W ten sposób zapewnisz sobie odpowiednią pielęgnację jak również zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia alergii skórnych.

 

Podobne artykuły