Pasek do spodni – jak wybrać rozmiar?

Mężczyzna

08-08-2022

Męskie stylizacje z paskiem są bardzo popularne czasem też pasek jest koniecznością. Bez względu na to, z jakiego powodu pasek jest potrzebny należy zadbać o to, aby był dobrze dobrany. Chodzi tu nie tylko o fason czy materiał, ale także jego rozmiar. Źle dobrany pasek nie spełni swojej roli.

Jak wybrać rozmiar paska?

Przede wszystkim należy się zastanowić z jakiego materiału będzie wykonany pasek i do jakich spodni będzie noszony. Nie wszyscy mężczyźni noszą pasek dokładnie w pasie, dlatego koniecznie trzeba zmierzyć obwód w tym miejscu, w którym pasek będzie noszony. W ten sposób zostanie uzyskana podstawowa wartość, od której będzie można wyjść. Szukając rozmiaru zawsze należy wziąć pod uwagę to, że pasek powinien być dłuższy.

Mężczyzna z obwodem 108 cm powinien szukać paska z tabeli w przedziale 105-115 i zwrócić szczególną uwagę na to, gdzie znajdują się dziurki, jeżeli to będzie pasek ze sprzączką. W przypadku pasków bez dziurek czasami w paskach znajdują się specjalne zaczepy, wiec wówczas to ich położenie powinno zostać wzięte pod uwagę natomiast dla pasków materiałowych bez zaczepów czy dziurek ważna jest tylko odpowiednia długość.

Pasek do spodni – jak wybrać rozmiar?

Jeżeli jest taka opcja, warto zmierzyć pasek w sklepie, aby nie okazał się on za krótki. Gdy jednak nie ma takiej możliwości trzeba zwrócić szczególną uwagę na wszystkie wymiary męskiego paska.

W kwestii wymiarów, w przypadku męskich pasków, ich szerokość nie jest aż tak bardzo różnorodna, jak dla pasków damskich. Niemniej trzeba wciąż pamiętać, że szerokość czy grubość mogą być różne i nie pasować do wszystkich spodni. Z tej racji również te wymiary należy wziąć pod uwagę i dokładnie się zastanowić, do których spodni będzie noszony pasek i na jakie okazje.

Dobre dobranie paska jest bardzo ważne, ponieważ może on podkreślić całą stylizację jak i być jej słabym punktem. Jest to szczególnie istotne w przypadku zestawów biznesowych czy tych bardzo eleganckich na wyjątkowe okazje. Z drugiej strony pasek do garnituru źle będzie wyglądać to sportowych szortów w moro. Warto więc dobrze przemyśleć wybór rozmiaru paska do spodni jak i to, z jakiego materiału jest on wykonany.

Podobne artykuły