Ranking płatnych antywirusów

Technologia

22-08-2022

Zadaniem programów antywirusowych jest wykrywanie, walka i usuwanie wszelkiego rodzaju wirusów. W płatnych opcjach są to nieco większe pakiety, które chronią przed większą ilością poważnych zagrożeń. Profesjonalne potrafią odróżnić potencjalne zagrożenie dla komputera od nieszkodliwych aplikacji. Płatne antywirusy pobierają codzienne aktualizacje, dzięki czemu błyskawicznie rozpoznają i zwalczają nowe wirusy.

Które płatne antywirusy warto przetestować?

Pierwszym z przykładów w rankingu jest Antywirus Norton 360 Premium, który może zapewnić ochronę nawet 10 stanowiskom w domu i firmie. Płatność reguluje się za pomocą karty lub konta w PayPal. Zabezpiecza każdy rodzaj sprzętu: tablety, smartfony, komputery, zapobiega działaniom przestępczym podczas łączenia nawet z publicznymi hotspotami. Drugim programem płatnym jest Antywirus komputerowy Bitdefender Total Security, kompatybilny z systemem Windows. W żaden sposób nie wpływa na obniżanie wydajności urządzeń, na których jest instalowany. Idealny dla rodzin z dziećmi i nastolatkami, ponieważ zawiera specjalną Kontrolę Rodzicielską. Zabezpiecza urządzenia przed przenoszeniem wirusów na zewnętrznych nośnikach pamięci.

Ranking płatnych antywirusów

Zestawienie płatnych programów antywirusowych

Antywirus Kaspersky Internet Security jest dedykowany na urządzenia Mac i PC oraz z Androidem. Na jego korzyść przemawia głównie łatwość obsługi. Każdy użytkownik ma swobodny dostęp do ustawień ochronnych, w programie zawarto również Kontrolę Rodzicielską. Kolejną propozycją jest Antywirus komputerowy ESET Internet Security, który najlepiej sprawdza się w ochronie podczas wykonywania operacji na koncie bankowym. W przypadku, gdy jakakolwiek niepożądana aplikacja poprosi o dostęp do kamerki internetowej, w programie włącza się alarm. Antywirus w czasie rzeczywistym śledzi aktywność wszystkich aplikacji w systemie Windows. Wydajnym programem jest AVG Technologies AVG Internet Security, ma wbudowanych wiele przydatnych funkcjonalności. Wśród wymagań systemowych jest między innymi przeglądarka Internet Explorer 6 lub nowsza.

Podobne artykuły