Dlaczego warto umawiać się na wizyty serwisowe w ASO BMW?

Motoryzacja

13-03-2023

Każdy kierowca w pewnym momencie staje przed decyzją, czy udać się ze swoim samochodem do autoryzowanego serwisu, czy jednak skierować się do zwykłego warsztatu. Bardzo często decyzje te podyktowane są względami ekonomicznymi, jednak warto pamiętać, że skorzystanie z ASO niesie za sobą wiele korzyści, które z pewnością będą procentować z czasem i przełożą się na nasz komfort oraz pewność podczas prowadzenia. W dzisiejszym artykule powiemy sobie nieco więcej o tym, dlaczego warto korzystać z usług ASO na przykładzie autoryzowanego serwisu marki BMW. Jest to więc temat skierowany dla wszystkich kierowców tej marki, zarówno posiadających nowe, jak i używane pojazdy. Zachęcamy do zapoznania z dalszą częścią naszego krótkiego poradnika.

Kiedy warto korzystać z usług ASO BMW?

Z pewnością wielu kierowców decydujących się na zakup nowego samochodu, bardzo często spotykało się z mitem, który głosił, że auto na gwarancji musi być obowiązkowo serwisowe w ASO, w przeciwnym razie utraci ono swoją gwarancję. Tak jak już wspomnieliśmy, jest to popularny mit, który nie ma pokrycia w rzeczywistości. Kierowcy mogą serwisować swoje pojazdy również w innych punktach, jednak muszą one mieć certyfikaty danego producenta. W praktyce może więc okazać się, że poszukiwanie w swojej okolicy takiego serwisu stanie się bardzo problematyczne, a skorzystanie z usług ASO będzie rozwiązaniem znacznie mniej czasochłonnym, a przy tym znacznie bardziej komfortowym.

Dlaczego warto umawiać się na wizyty serwisowe w ASO BMW?

Kolejną zaletą korzystania z usług ASO konkretnej marki jest fakt, że auta serwisowane w autoryzowanym punkcie tracą na wartości znacznie mniej, niż w przypadku samochodów naprawianych w niezależnych punktach. Posiadanie pełnej książki serwisowej, wykaz wszelkich napraw oraz baza danych z wpisami na temat stanu i przebiegu samochodu w trakcie jego eksploatacji jest zawsze mocnym argumentem podczas negocjacji ceny danego pojazdu. Jeśli więc zależy nam na budowaniu pewnej i sprawdzonej historii serwisowej naszego pojazdu, warto bazować na ASO.

Jakie wizyty serwisowe można odbyć w ASO?

W autoryzowanych serwisach można zarówno dokonywać napraw pojazdów, czy to w zakresie usterek mechanicznych, czy też usuwania skutków kolizji i wypadków drogowych. Oprócz tego ASO specjalizuje się także w realizowaniu różnego rodzaju akcji serwisowych dla dedykowanych modeli lub ich wersji. Ponadto wszelkie okresowe wymiany związane z normalną eksploatacją auta również mogą być wykonywane przez autoryzowany serwis. Oznacza to, że ASO jest w stanie zagwarantować nam pełną i pewną obsługą w niemalże każdym przypadku. Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy chcą powierzyć swój samochodów w ręce sprawdzonego i pewnego specjalisty, który dokona wszelkich czynności w oparciu, o dokładne procedury i korzystając z oryginalnych części zamiennych.

Jaka jest różnica w obsłudze ASO względem zwykłych serwisów?

Pozostając przy temacie procedur oraz stosowania oryginalnych części zamiennych, to są to dwa istotne czynniki, które odróżniają obsługę na poziomie ASO, od obsługi w innych, nieautoryzowanych punktach. Specjaliści zatrudnieni w ASO bazują na danych, instrukcja oraz procedurach, które są im dostarczane przez samego producenta pojazdu. Podobnie jest w przypadku wymiany jakichkolwiek części. Dzięki temu ASO jest w stanie lepiej, skuteczniej i wydajniej poradzić sobie z serwisowaniem nowych lub mniej popularnych modeli, a wszelkie naprawy odbywają się nie tylko w oparciu, o własne doświadczenia, lecz w głównej mierze bazując na dokładnych wytycznych producenta naszego pojazdu.

Podobne artykuły