Brabus, czyli samochody dla tych, którzy chcą więcej!

Motoryzacja

22-06-2023

Brabus niejednokrotnie udowadniał, że nawet z najlepszych samochodów nadal można stworzyć coś lepszego. I to właśnie dzięki temu niemiecki tuner znajduje się dzisiaj w międzynarodowej czołówce, budując unikalne egzemplarze marki Mercedes czy Porsche, zarówno pod względem designu, jak również rozwiązań technologicznych. Jak to się wszystko zaczęło? Dlaczego Brabus to jedna z najbardziej pożądanych marek samochodów na świecie? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Brabus – początki niemieckiej marki

Przedsiębiorstwo tuningowe Brabus zostało założone w 1977 roku przez dwóch przyjaciół – Bodo Buschmanna i Klausa Brackmana. Nietrudno zauważyć, że nazwa, która brzmi naprawdę dobrze, jest po prostu połączeniem trzech pierwszych liter nazwisk założycieli. Początkowo firma zajmowała się modyfikacjami Mercedesów. Działo się tak ponieważ ojciec Bodo Buschmanna był dealerem samochodów Mercedes-Benz i młodzi pasjonaci motoryzacji zaczęli od modyfikacji samochodów właśnie tej marki.

Dwójka przyjaciół bardzo szybko zdobyła renomę świetnych tunerów, którzy wprowadzali nie tylko poprawki stricte stylistyczne, ale przede wszystkim ulepszali samochody pod względem mechanicznym, co znacząco zwiększało osiągi zmodyfikowanych modeli.

W ciągu następnych dekad Brabus zdobywał zarówno uznanie klientów indywidualnych, jak i nawiązał bezpośrednią współpracę z marką Mercedes-Benz, stając się oficjalnym partnerem niemieckiego producenta. To potwierdzenie jakości i precyzji przyniosło tunerowi jeszcze większą popularność na całym świecie.

Brabus, czyli samochody dla tych, którzy chcą więcej!

Filozofia Brabusa

Status ikony dla miłośników motoryzacji Brabus zyskał za sprawą umiejętnego łączenia doskonałych rozwiązań technologicznych, które dają niezrównane osiągi, z niezwykle wyrafinowanym designem. Brabus oferuje bowiem bardzo szeroką gamę modyfikacji, obejmujących zarówno wygląd zewnętrzny, jak i wnętrze auta, a także jego układ napędowy, zawieszenie i podwozie.

Jedną z istotnych cech marki Brabus jest jej zamiłowanie do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Firma praktycznie od początku swojego istnienia była pionierem w wykorzystywaniu najnowszych technologii motoryzacyjnych, które poprawiają zarówno osiągi, jak i komfort prowadzenia samochodów.

Warto tutaj zaznaczyć, że Brabus był jednym z pierwszych tunerów, którzy wprowadzili modyfikacje silników z turbodoładowaniem, a także jednym z pierwszych, którzy opracowali wydajne układy wydechowe z włókna węglowego (dyfuzory). Firma ma na swoim koncie wiele innowacyjnych rozwiązań i patentów. Co istotne Brabus zajmuje się tuningiem nie tylko samochodów, ale także łodzi motorowych i motocykli oraz projektowaniem luksusowych zegarków.

Ponadto marka wypuściła również własne kolekcje odzieżowe, co świadczy o jej wielowymiarowym rozwoju i szeroko zakrojonej ekspansji.

Brabus w Polsce – VCentrum

Każdy, kto pragnie stworzyć swojego własnego Brabusa, ma możliwość zakupu lub modyfikacji auta według wariantów i pakietów tuningowych Brabusa również w Polsce. Autoryzowanym dealerem marki Brabus, który oferuje zarówno sprzedaż, jak i tuning samochodów, jest VCentrum z Warszawy. Modyfikacje Brabusa obejmują samochody marki Mercedes-Benz i Porsche.

Podobne artykuły