Mężczyzna po 40 – jak się powinien ubierać?

Mężczyzna

11-08-2022

W pewnym wieku mężczyzna zaczyna przykładać większą wagę do swojego wyglądu, ponieważ nie we wszystkim wygląda już dobrze lub też nie przystaje to do jego wieku. Taką granicą jest najczęściej czterdziestka. Jak więc powinien ubierać się mężczyzna po 40?

Jak powinien ubierać się mężczyzna po 40?

Mężczyzna po 40 powinien ubierać się w to, w czym czuje się dobrze ale jednocześnie odpowiednio do swojego wieku i okazji. Z tego względu lepiej zrezygnować z ubrań w stylu młodzieżowym z popularnych świecówek i postawić na coś bardziej klasycznego, ponadczasowego.

Wiek 40 lat nie wyklucza jednak noszenia koszulek z nadrukami, ponieważ są one nieraz bardzo stylowe czy stanowią małe dzieła sztuki. Trzeba jednak mieć tutaj na uwadze aby odpowiednio je łączyć z dodatkami i uważać na kolory. Krzykliwe barwy, młodzieżowe fasony mogą narazić na śmieszność każdego mężczyznę, który lata młodzieńcze ma już za sobą. Ta sama zasada dotyczy także kobiet – dojrzałym panią moda dedykowana nastolatkom zwyczajnie nie przystoi.

Mając już za sobą kilkadziesiąt lat życia, wbrew powszechnej opinii, wciąż można nosić krótkie spodenki czy sportowe buty. Zdecydowanie jednak lepiej postawić na prosta czy klasyczne szorty zamiast tych dżinsowych z dziurami czy z obcięta nogawką. To samo dotyczy dżinsów – wąskie, obcisłe spodnie, mające liczne dziury, przetarcia czy obniżony stan nie będą się prezentować dobrze.

Mężczyzna po 40 – jak się powinien ubierać? 

Jeżeli chodzi o buty – tu jest większe pole manewru, ponieważ męskie modele są bardziej stonowane kolorystycznie i właściwe mężczyzna po 40 wciąż będzie dobrze wyglądać w większości z nich. Jednak wciąż obowiązuje ta sama zasada aby dobierać obuwie do całego zestawu tak, by było z nim spójne. To sprawia, że cała stylizacja prezentuje się dobrze.

Zatem, jak powinien ubierać się mężczyzna po 40? Przed wszystkim z wyczuciem i smakiem, by prezentować się dobrze niezależnie od okazji. Dozwolone jest właściwie wszystko, ale z umiarem i odpowiednim podejściem. Obecna moda pozwala na eksperymenty, lecz warto dbać by nie zatracić wyczucia w wyrażaniu siebie.

Podobne artykuły