Jak zrobić kwiaty z bibuły?

Hobby

30-09-2022

Zastanawiasz się, jak zrobić kwiaty z bibuły? Mamy świetną wiadomość - to łatwa i przyjemna praca. Takie kwiaty ułożone w bukiet będą ładną ozdobą domu, szczególnie w okresie wiosennym. Sprawdź nasz sprawdzony sposób na uzyskanie wspaniałych kwiatów! Z bibuły można wykonać wiele różnych rodzajów ozdób. Kwiaty, pompony i motyle z bibuły to świetny wybór do umieszczenia na ścianach lub innych powierzchniach. Pokażemy Ci, jak zrobić z bibuły kwiatową dekorację, która będzie pięknie wyglądać w Twoim domu. Te kwiaty z bibuły są jasne i szczęśliwe, idealne na każdą okazję. W poniższym artykule znajdziesz szczegółową instrukcję, jak zrobić te kwiaty, a także kilka ważnych materiałów, dzięki którym możesz je stworzyć samodzielnie.

Potrzebne materiały do stworzenia kwiatów z bibuły

  • bibuła pomarańczowa i żółta;

  • bibuła czerwona z dekoracyjnie przyciętym rąbkiem (do kupienia na giełdzie kwiatowej);

  • cienki drut;

  • kuleczki z waty albo wełny;

  • ostre nożyczki;

  • obcążki.

Krok po kroku - tworzenie kwiatów z bibuły

Pokażemy Ci, jak zrobić kwiaty z bibuły w mgnieniu oka. Zacznij od wycięcia płatków kwiatów i pasek bibuły złóż kilka razy w prostokąt. Następnie z jednej strony zaokrąglij rogi i zrób kielich. Użyj bibuły z ozdobnym brzegiem i wytnij kwadrat mniej więcej o boku 16cm. Później uformuj środek, kuleczkę waty ułóż na kwadratowym kawałku żółtej bibuły i zwiń jej nadmiar w łodyżkę. Ostatnim krokiem jest owinięcie łodyżki kielichem tak, aby środek znalazł się na jego dnie, okręć drucikiem i gotowe!

Jak zrobić kwiaty z bibuły?

Do czego wykorzystać kwiaty z bibuły?

Kwiatki z bibuły można przerobić w bukiet i ozdobić nim wnętrze swojego domu lub podarować komuś bliskiemu. Wiosenne kwiaty z bibuły to tulipany i żonkile w kolorze białym lub żółtym. Są stosunkowo łatwe do wykonania, szczególnie dla pasjonatów rękodzieła. Kwiaty letnie to słoneczniki, krokusy, chabry i maki. Wszystkie te gatunki kwiatów są łatwe do wykonania za pomocą bibuły. Bukiet można ozdobić dodatkowo liśćmi z bibuły czy papieru lub też umieścić w dekoracyjnym koszyku. Z kolei jesienne kwiaty z bibuły powinny być utrzymane w kolorach czerwieni, pomarańczy, żółci i brązu.

Podobne artykuły